Wykonanie próby

Do 2 rzędów, każdy po 10 probówek, rozlewa się najpierw po 3 krople fizjologicznego roztworu chlorku sodowego. kolei, do pierwszej probówki dodaje się 3 krople badanej surowicy, dokładnie miesza przez ostrożne przedmuchanie płynu i przenosi 3 krople tak rozcieńczonej surowicy do 2 probówki dalej – po wymieszaniu – 3 krople do probówki 3 i tak kolejno rozcieńcza się surowicę aż do ostatniej, 10 probówki. Z ostatniej probówki usuwa się 3 krople płynu w celu wyrównania objętości we wszystkich 10 probówkach.

Tak postępując, otrzymuje się we wszystkich probówkach po 3 krople surowicy we wzrastających rozcieńczeniach: o rozmieszczeniu wszystkich składników reakcji, probówki w statywach dokładnie się wstrząsa i inkubuje: pierwszy rząd – w temperaturze pokojowej drugi rząd – w temperaturze 37stopni.

Inkubacja w temperaturze pokojowej trwa z reguły 60 minut do 2 godzin, po czym odczytuje się wynik próby. Inkubacja w temp. 37stopni trwa z reguły 60 minut, po czym probówki odwirowuje się przez 2 minuty przy 1000 obr./min.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Designed by WordPress.